ray ban aviator polos lacoste ralph lauren outlet moncler madrid zapatillas nike nike air max thea baratas cazadoras belstaff nike free rn flyknit cinturon louis vuitton louis vuitton bolsos new balance blancas nike air max blancas air max baratas polo fred perry hollister tiendas ralph lauren mujer in nederland hvor kjøpe generisk cialis på nett i Norge

KIRIM DEVLET TIP ÜNIVERSITESI (CRIMEA STATE MEDICAL UNIVERSITY) SIMFEROPOL


LisansUkrayna'nın güneyinde bulunan 400 bin nüfuslu Simferopol, Sinop'tan feribotla 5, Istanbul'dan uçakla 1 saattir. Kiev ile kıyaslandıgında yaşam giderleri daha ucuzdur. Şehirleşme açısından oldukça ileri, gece hayatı ve eğlence açısındansa Ukrayna'nın diğer şehirleriyle aynıdır.

Kırım Devlet Tıp Üniversitesi (Crimea State Medical University) ülkenin en iyi dil merkezlerinden ve Tıp Üniversitelerinden birisi ve AB'den kalite sertifikasına sahip. Avrupa ve tüm Dünya ülkeleri tarafından tanınınan, Avrupa ve Dünya Üniversiteleri Birliğine üye olan bu üniversitenin YÖK tarafından tanınırlığı henüz yok. İleride Ukrayna, Avrupa Birliği üyesi olduktan sonra YÖK sorunu kalmayıp, doğrudan tanınıyor olacak. Bilindiği gibi, YÖK denkliği olmayan üniversitelerden mezun olan öğrenciler için yılda 2 kez denklik sınavı yapılıyor ve 100 üzerinden 50 alana denklik veriliyor.

LisansTıp fakültesi okumak isteyen öğrenciler kendi isteklerine bağlı olarak ister Rusça isterse İngilizce eğitim alabiliyor. Öğrencinin ingilizcesi iyiyse okulda gireceği sınav sonucuna göre doğrudan 1. sınıftan başlayabilir ve eğitimine ingilizce olarak devam edebilir. İngilizcesi iyi olan öğrenci ikinci bir dil kazanmak için 1 yıl Rusça hazırlık alarak üniversite eğitimine İngilizce veya Rusça olarak devam edebilir.

Hazırlık sınıfı sadece Rusça dil eğitimi için açılıyor. İngilizce hazırlık sınıfı açılmıyor.

Rusça hazırlık okuyan öğrenciler 9 aylık eğitimlerini tamamladıktan sonra Ukrayna’da istedikleri üniversiteye direk başlayabilirler. Özellikle Ukrayna’da değişik şehirlerdeki üniversitelerde eğitim almayı düşünen öğrencilere de hazırlığı burada okuması tavsiye ediliyor çünkü güvenli ve yaşam maliyeti aylık 100 USD. Kiev'de ise bu aylık 1000 USD'nin altına asla düşmüyor.

Tıp fakültesine devam etmek için lisede fizik, kimya ve biyoloji dersleri görmüş olmak gerekli. Alınan notların 10 üzerinden en az 5 olması gerekiyor. Diğer bölümler için bu gerekli değil. Kırım Devlet Tıp Üniversitesi bu dersleri lisede okumamış olanlar için hazırlık sınıfının ikinci sömestirine koyduğu tamamlayıcı derslerle bu eksikliği kapatıyor.

Öğrenci hazırlığın başında direkt bölüm belirlemek zorunda değil. Hazırlık sınıfının ilk yarışı tamamen dil eğitimi, yarısından sonra hangi üniversiteye gitmek isteniyorsa Rusça dil eğitiminin yanısıra o üniversiteyle ilgili hazırlık dersleri alınıyor. Mühendislik isteyen öğrenci mühendislikle ilgili, ekonomi okumak isteyen öğrenci ekonomiyle ilgili, tıp okumak isteyen öğrenci tıpla ilgili hazırlık derslerine devam ediyor.

Lisans ÖSS şartı aranmıyor. Not ortalaması önemli değil.

Sadece Mimarlık okumak isteyen öğrenciler hazırlık okumak için Mimarlık fakültelerinin hazırlık sınıfını okumak zorunda.

Lisans            : Hazırlık + 4 yıl.
Eczacılık         : Hazırlık + 5 yıl.
Tıp Fakültesi : Hazırlık + 6 yıl.


timberland scarpe peuterey sale ugg boots baby doudoune canada goose pas cher timberland femme timberland homme moncler jacket peuterey jacken ugg saldi woolrich parka parajumpers sale scarpe timberland moncler outlet woolrich damen canada goose jacke damen parajumpers femme
timberland noir veste moncler parajumpers occasion canada goose femme doudoune moncler femme timberland homme doudoune moncler parajumpers femme occasion timberland femme canada goose pas cher moncler soldes moncler homme timberland boots parajumpers femme barbour soldes moncler veste homme canada goose prix parajumpers gobi parajumpers gobi occasion moncler veste parajumpers outlet doudoune canada goose parajumpers soldes veste barbour timberland chaussure parajumpers pas cher canada goose homme moncler pas cher moncler femme doudoune canada goose homme parajumpers liege ugg bebe
barbour online canada goose sale timberland schuhe damen moncler mantel parajumpers damen timberland boots timberland schuhe parajumpers herren sale woolrich sale parajumpers outlet woolrich parka barbour jacke peuterey jacken herren parajumpers jacken woolrich arctic parka canada goose jacke moncler wien belstaff lederjacke ugg schuhe parajumpers herren barbour sale peuterey jacken moncler outlet parajumpers damen parka moncler jacke moncler jacken damen belstaff outlet salzburg ugg sale ugg outlet peuterey sale