ray ban aviator polos lacoste ralph lauren outlet moncler madrid zapatillas nike nike air max thea baratas cazadoras belstaff nike free rn flyknit cinturon louis vuitton louis vuitton bolsos new balance blancas nike air max blancas air max baratas polo fred perry hollister tiendas ralph lauren mujer in nederland hvor kjøpe generisk cialis på nett i Norge
UKRAYNA HAKKINDA
Ukrayna Hakkında Genel Bilgi Ukrayna, Doğu Avrupa coğrafi bölgesi içerisinde yer almaktadır. Kuzey ve doğusunda Rusya Federasyonu, kuzeybatıda Belarus, batıda Polonya ve Slovakya, güneybatıda Macaristan, Romanya ve Moldova ile çevrelenen Ukrayna'nın güneyi Azak Denizi ve Karadeniz'e açılmaktadır.

Ülke, 603.700 km karelik yüzölçümü ile yaklaşık Fransa büyüklüğündedir. Ukrayna'nın merkez bölgelerinde çernozium türünde geniş ve verimli kara toprakların yayıldığı bozkırlar, güneyinde ziraate pek elverişli olmayan gri bozkırlar vardır. Kuzey ise ormanlıktır. Ülkenin batı sınırını oluşturan Karpatlar (1.818 metre) ve Kırım yarımadasında doğu-batı doğrultusunda uzanan Kırım yükseltileri (1.527 metre) dışında Ukrayna, yüksekliği 400 metreyi aşmayan büyük bir ova durumundadır.

Ukrayna, Kırım yarımadası hariç ülkemize nazaran daha soğuk bir kara iklimine sahiptir. Kırım dağları, Kırım sahil şeridinde semitropik bir iklim oluşmasını sağlamıştır.

Başkent Kiev'de baharlar ve yaz kısa, kış ise uzun sürmektedir. Ortalama sıcaklık, kışları -7, yazları +22 C derece civarındadır.

Eski SSCB döneminin bir mirası olarak konutlar ve işyerleri şehir çapında merkezi ısıtma sistemi ile ısıtılmakta, keza evlere sıcak su bu yolla sağlanmaktadır.

Resmi dil : Ukraynaca. Kullanılan diğer diller : Rusça (özellikle doğu, merkez ve güney bölgelerinde), Kırım Tatarcası ve diğer azınlıkların dilleri.

Genel yaşam koşulları:

Ukrayna’nın geri kalan bölgelerine göre Kiev’de fiyatlar daha yüksektir. Bir öğrencinin ortalama aylık harcaması, barınma hariç 1.000 Dolar’ı aşabilmektedir. Kiev dışında fiyatlar başkente oranla %20 ile %30 arasında daha düşüktür.

Eğitim kalitesi:

Ukrayna’da Sovyetler Birliği döneminden kalma bir eğitim altyapısı vardır. Ancak, son yıllardaki Ukraynaca eğitime geçme çabaları ve genel olarak eğitime gerekli yatırımın yapılamamış olması nedeniyle önemli sorunlar yaşanmaktadır. Ülke çapındaki yaklaşık 550 üniversite çok değişik seviyelerde eğitim hizmeti sunmaktadır.

Yurt olanakları:

Bazı üniversiteler makul fiyatlara (aylık 30-50 Dolar) yurt olanağı sağlamaktadır. Ancak, bu yurtların alışılmış Batı standartlarından çok uzak olduğu bilinmektedir. Bu yurtların fiziki koşulları tatmin edici olmaktan uzaktır.

Pansiyon olanakları ve ücretleri:

Bilinen anlamda pansiyonculuk yoktur. Mobilyalı apartman daireleri günlük 80-150 Dolar'a kiralanabilmektedir.

Ev kiralama koşulları:

Ev sahibinden doğrudan kiralanan tek odalı dairelerin fiyatları 600 Dolar, iki veya üç odalı (salon dahil) dairelerin kiraları 1.200 Dolar'dan başlamaktadır. Emlakçı aracılığıyla kiralanan ve şehrin iyi bir semtinde bulunan dairelerin kiraları 2.500-10.000 Dolar arasında değişmektedir. Kirası yüksek olanlar hariç, dairelerin standardı Batı standartlarının gerisindedir ve önemli ölçüde onarım gerektirebilmektedir. Diğer yandan, dairenin genel durumu iyi olsa bile, bina kalitesi ve bakımı düşük olabilmektedir.
Ukrayna Hakkinda Genel Bilgi
timberland scarpe peuterey sale ugg boots baby doudoune canada goose pas cher timberland femme timberland homme moncler jacket peuterey jacken ugg saldi woolrich parka parajumpers sale scarpe timberland moncler outlet woolrich damen canada goose jacke damen parajumpers femme
timberland noir veste moncler parajumpers occasion canada goose femme doudoune moncler femme timberland homme doudoune moncler parajumpers femme occasion timberland femme canada goose pas cher moncler soldes moncler homme timberland boots parajumpers femme barbour soldes moncler veste homme canada goose prix parajumpers gobi parajumpers gobi occasion moncler veste parajumpers outlet doudoune canada goose parajumpers soldes veste barbour timberland chaussure parajumpers pas cher canada goose homme moncler pas cher moncler femme doudoune canada goose homme parajumpers liege ugg bebe
barbour online canada goose sale timberland schuhe damen moncler mantel parajumpers damen timberland boots timberland schuhe parajumpers herren sale woolrich sale parajumpers outlet woolrich parka barbour jacke peuterey jacken herren parajumpers jacken woolrich arctic parka canada goose jacke moncler wien belstaff lederjacke ugg schuhe parajumpers herren barbour sale peuterey jacken moncler outlet parajumpers damen parka moncler jacke moncler jacken damen belstaff outlet salzburg ugg sale ugg outlet peuterey sale